Ideální bazén pro vaši rodinu


Letní počasí miluje většina lidí. Dlouhé dny, světlo až do večera, a hlavně teplo, jsou důvody, proč je léto daleko populárnější než jiná roční období. Jít si zaplavat do bazénu je velice příjemné, a tak se zvyšuje každým rokem počet domácností, které si pořizují svůj vlastní bazén. Obyčejný nafukovací bazén najdeme téměř všude, ale jeho největší nevýhoda tkví v tom, že se velice snadno poškodí. Oprava je takřka nemožná, protože jen velice nepravděpodobně najdete díru a budete ji moct zalepit. Problém je také v tom, že slepované nafukovací bazény potom stejně neudrží vzduch a tak si je moc neužijete.

Ideální je pořídit si například samonosný zapuštěný bazén, který je kvalitní a je vyrobeny z plastové vany. Ta je odolná vůči počasí, takže se nemusíte bát, že b bazén dlouho venku nevydržel. Zapuštěné bazény jsou stále populárnější, protože jde o typ bazénu, které se zapouští do země – a neruší tedy vzhled pozemku.

dno bazénu

Jak nainstalovat zapuštěný bazén?
Mnoho lidí si jen objedná bazénovou vanu, montážní součástky a rozhodnou se bazén zapustit sami. Není na tom nic moc těžkého, jen je potřeba mít připravený otvor, kam se bazén uloží, napojit ho na vodu, odpad a filtraci, a bazén zajistit betonem. Obložit se dá dlažbou nebo čímkoliv co se vám líbí.

bazénové schody

K bazénu si můžete pořídit třeba protiproud nebo jakékoliv perlátory nebo osvětlení. Díky doplňkům bude váš bazén ještě lepší. Užívat si ho můžete každý rok, stačí si ho jen objednat. V případě že by pro vás byla montáž svépomocí neakceptovatelná, rádi vám bazén namontujeme na klíč. Koupejte se letos ve svém vlastním bazénu, a užívejte si čistou vodu po celou sezonu. Na zimu si nezapomeňte pořídit krycí plachtu, a rozhodně si předem nakupte veškerou chemii, která je pro údržbu čisté vody naprosto nezbytná. Každý výrobce vám ji doporučí podle svých zkušeností.