Jak přestěhovat vaši knihovnu?


Pokud stěhujete svou knihovnu, klíčová je organizace a příprava. Potom je pro vás všechno jednoduší. Proto si vytvořte dopředu plán a sežeňte dostatek materiálu na to, abyste vaši knihovnu bezpečně přestěhovali.

Protřiďte knihovnu

Pamatujte, do nového domova nemusíte brát všechny knihy. Tohle je ideální příležitost k tomu, abyste vaši knihovnu protřídili! Jsou třeba knihy, které vám leží v knihovně několik let a ztratili jste chuť je číst, nebo takové, které se vám nelíbili. Co s knihami, které chcete dát pryč? Můžete je prodat přes různé portály, darovat je známým nebo je třeba věnovat do veřejných knihoven nebo do nemocnic, domov pro seniory a podobně.

knihovna

Uspořádejte je

Uspořádejte si knihy tak, aby bylo snazší je stěhovat a poté vybalovat. Seřaďte je podle žánrů a také podle toho, zda se jedná o tvrdou vazbu nebo paperbacky. Podle toho byste je měli balit k sobě, aby nedošlo k jejich poškození.

Zabalte je pečlivě

Knihy musíte do krabic zabalit tak, aby se nepoškodili. Když je balíte, ujistěte se, že při prudším pohybu nedojde k jejich poškození. Využijte prostor co možná nejvíc efektivně, aby vzniklo v krabicích co možná nejméně volného místa. A pokud nějaké je, vycpěte ho bublinkovou fólií nebo třeba starými letáky.

knihovna

Krabice oštítkujte

Tohle neplatí jen pro balení knih, ale pro balení všeho. Jakmile máte krabice zabalené, oštítkujte si je. Až budete vybalovat, budete alespoň vědět, co v krabicích je, a to vám velmi usnadní následné vybalování. Na krabice s knihami můžete přidat i štítky třeba o tom, jaký se v krabicích nachází žánr a podobně.

Zabalit svou knihovnu tedy není nic snadného, ale vy to zvládnete. Dejte hlavně pozor, aby se knihy nepoškodili při stěhování. Pokud chcete více tipů, podívejte se na článek Příprava knihovny na stěhování https://www.odnesto.cz/jak-zabalit-domaci-knihovnu-na-stehovani/.