Celosvětová politika je všude


NÄ›kdy mÄ› opravdu zaráží, jak lidé mohou být zlí a krutí, co se týká politiky. Já vážnÄ› nechápu, jak lidé mohou tÅ™eba nadávat na politiku, vždyÅ¥ žijí v ÄŒeské republice, tak by také mÄ›li respektovat různé názory, anebo kroky vlády a různých politických stran. Já samozÅ™ejmÄ› rozumím tomu, že je nÄ›kdy to těžké a že lidé tohle vůbec dÄ›lat nechtÄ›jí, protože se v tom nevidí a nevidí v tom také žádný smysl. Jenomže když to tak vezmu, tak je to úplná Å¡koda. Já nechápu, proÄ tedy lidé vůbec Ätou různé informace o politice anebo různé Älánky a nebo proÄ to vůbec vyhledávají.

Co říkáte na demonstrace?

Vyhledávají to kvůli tomu, jenom aby si to pÅ™eÄetli a potom, aby zase mohli nadávat na politiku anebo různé politiky Äi politické strany. Tohle se mi vůbec nelíbí. Já sice politiku taky nemám ráda, ale když si už o ní nÄ›co pÅ™eÄtu. Tak si myslím svoje, ale nenadávám jako ostatní lidi, protože je to pÅ™eci moje vÄ›c. Když si pÅ™eÄtu Älánek o politice, kdyby mÄ› to nebavilo anebo bych se nechtÄ›la nervovat a nadávat na politické strany, tak je potom logické, že zaprvé nebudu vůbec Äíst politické stránky a také to nebudu vyhledávat. Jenomže nechápu, proÄ lidé tohle vyhledávají, když potom na to nadávají. Opravdu v posledních deseti letech neslyším žádné chvály, že by nÄ›kdo chválil politiku.

Politika je zajímavá.

Já chápu, že politika je nÄ›kdy opravdu hrozná a že lidé tohle nemají rádi a nadávají na to. Ale věřte mi, že mnoho lidí také stále dokola opakuje, že kdyby oni zrovna byli ve vládÄ› a byli vyhlášenými politiky, tak by to vÅ¡echno bylo jiné a lepší. SamozÅ™ejmÄ›, že možná tohle může být pravda, ale také jistÄ› nemusí, protože každý ÄlovÄ›k vždycky vyznává nÄ›co jiného. A když se zeptáte tÅ™eba sta lidí, tak urÄitÄ› se vám sejde tÅ™eba padesát názorů anebo tipů, jak oni by vedli politiku, takže tady opravdu nejde vyhrát nad tím, že byste byli oblíbení politice zrovna vy. Já si myslím, že kdyby lidé tÅ™eba také dbali a respektovali cizí názory anebo cizí lidi, že by svÄ›t byl o hodnÄ› lepší.