Máte doma alobal? Využít ho můžete nejen při pečení nebo grilování!


Alobal má obvykle každý z nás pořád doma, je to skvělý pomocník a využíváme ho zejména v kuchyni. On má ale i jiné praktické využití. Víte jaké? 

Máte doma alobal? Využít ho můžete nejen pÅ™i peÄení nebo grilování! 

Hliníkovou fólii známe vÅ¡ichni jako alobal. A do nÄ›j balíme zejména maso, sýry nebo zeleninu na grilování. Má totiž skvÄ›lé vlastnosti, nespálí se, jídlo v nÄ›m vydrží, šťáva z masa nevyteÄe a stejnÄ› tak nevyteÄe upeÄený nebo ugrilovaný sýr. Do alobalu také Äasto balíme dÄ›tem svaÄinky nebo v nÄ›m uchováváme potraviny. Alobal je zkrátka známý hlavnÄ› jako pomocník v kuchyni. Vy ho ale můžete využít i jinak. A víte jak? Pomůže vám tÅ™eba i s praním. 

grilování s alobalem

Jaký alobal koupit 

Pokud se v obchodÄ› zastavíte u regálu s alobaly, zjistíte, že ne každý je stejný. Obvykle totiž můžete zpozorovat, že se kvalita alobalu odráží od toho, jak je silný. Pokud chcete alobal využít vyloženÄ› v kuchyni, tedy pro přípravu masa, sýrů, uzenin nebo zeleniny například na grilu, je urÄitÄ› rozumné brát alobal extra silný. Je tlustší, než normální alobal, takže opravdu máte jistotu, že bÄ›hem vaÅ™ení vám z nÄ›j nic nebude vytékat. Hodí se také pro pÅ™ikrytí pekáÄe a podobnÄ›. TenÄí a i levnÄ›jší variantu alobalu pak můžete využít na balení právÄ› zmínÄ›ných svaÄinek nebo pro zabalení peÄiva nebo zeleniny. Alobal má dobré izolaÄní vlastnosti a potraviny udrží v Äerstvosti delší dobu. 

Chytré využití alobalu v domácnosti 

No ale samozÅ™ejmÄ›, že nejen pÅ™i vaÅ™ení je vhodné alobal používat. On se vám bude hodit tÅ™eba také v případÄ›, že zapomenete koupit drátÄ›nku. Máte doma pÅ™ipálený hrnec nebo pekáÄ? Z kusu alobalu si udÄ›lejte vÄ›tší kuliÄku a právÄ› s ní můžete vydrhnout pÅ™ipálené nádobí nebo cokoliv jiného na co byste normálnÄ› brali drátÄ›nku. 

buben praÄky

Zmuchlanou kuliÄku alobalu je vhodné pÅ™idat rovněž do praní. Zatímco do mikrovlnné trouby nikdy nesmíte alobal dát, do praÄky urÄitÄ› můžete. Pokud totiž k prádlu do bubnu praÄky pÅ™idáte kuliÄku alobalu, na obleÄení se vám nebudou tvoÅ™it žmolky a rovněž se zbavíte vlasů nebo zvířecích chlupů na obleÄení.