Práce svatebního fotografa.


Už jste někdy přemýšleli nad prací svatebního fotografa? Jaké to má výhody a jaké to má nevýhody. Určitě je to jedno z těch lepších povolání. Nejedná se o těžkou práci, při které potřebujete velkou sílu. Není to ani špinavá práce. Jsou oblečeni do něčeho elegantního, ale hlavně do něčeho pohodlného, abyste si celý den cítili dobře a komfortně. Někdy je potřeba se přikrčit, nebo si lehnout na zem, abyste zachytili ten nejlepší snímek při západu slunce. Skvělé světlo a okamžik, který budete mít zaznamenaný na vždy. Řekneme si některé kladné věci svatebního fotografa v jižních Čechách. Svatební fotograf je ve většině případech u nevěsty a ženicha hned v ranních hodinách, kdy se chystají na samotný obřad.

svatební fotograf jižní čechy

Kdy dostane určitý druh občerstvení. V klidu pracuje podle svého usouzení. Za ničím se nehoní. Nafotí svatební šaty, líčení nevěsty a oblékání ženicha. Než se oba dva připraví je dostatek času. Po příjezdu na místo obřadu nafotí místo konání a scházející se svatební hosty, kteří se těší na obřad a velkou hostinu. Lehce diskutují mezi sebou nebo vítají vzdálené členy rodiny. Fotograf je zvaný k hlavnímu obědu, takže se dobře nají. Pak začíná jeho chvíle, neboť po obědě se většinou jedou novomanželé fotit. Pak někdy jejich práce končí, podle toho, jestli máte fotografa na půl dne nebo na den celý. Celkový strávený čas není zas tak velký, ale musí vyfocené fotografie dát dohromady, protřídit je a následně je poslat novomanželům ke schválení.

svatební fotograf jižní čechy

Mezi nevýhody patří málo volného času o víkendech, protože většina nebo skoro všechny svatby se dělají o víkendu. Fotograf tak stráví víkend co víkend pryč. Nemáte tak čas na vlastní rodinu. Těm to musí vynahrazovat přes týden. Musí fotit v každém počasí, ať už prší nebo je třicet stupňů celsia. Další nevýhodou je dlouhá práce na počítači, kde stráví úpravou fotografií a výběrem nejlepších kousků