Správná péče o zuby


Je nutno podotknout, že špatná zubní hygiena nevypovídá o člověku nic špatného. I velmi čistotný člověk který dbá i na čistotu svých zubů může mít problém s čištěním. Je těžké vyčistit celý zub i v těžko přístupných místech. Proto by lidé měli navštěvovat dvakrát ročně zubní hygienu, kde jim zuby odborník vyčistí přístroji. Není třeba se toho bát, protože hygiena nebolí. Zbaví vás plaku, skvrn i zubného kamene, takže riziko vzniku zubního kazu bude zase o něco menší. Na dentální hygieně se naučíte používat i mezizubní kartáčky či zubní nit, abyste si dokázali poradit s plakem i u vás doma.

ošetření u zubaře

Prevence je velmi důležitá, protože díky ní budete mít zuby v daleko lepším stavu, než kdybyste se o zuby nestarali. Zubní péče a řešení onemocnění zubů je poměrně nákladná záležitost, a pokud byste potřebovali například zubní implantáty, musíte počítat s částkou často i ve výši stovek tisíc korun. Proto je daleko lepší a levnější chodit na dentální hygienu a k zubaři na preventivní prohlídku. Že nemáte zubaře? Stejný problém mají desítky tisíc lidí. Proto je potřeba jej hledat klidně i několik desítek kilometrů od vašeho bydliště. Nové pacienty nabírá třeba zubní klinika Praha Clinicplus Clinic+. Zde najdete kompletní péči o vaše zuby.

čištění zubů

Co způsobuje kazy?
Kazy jsou způsobovány bakteriemi, které se usadí na vašich zubech. Plak sice vypadá neškodně, ale během pár měsíců může váš zub zcela zničit. Proto je tak důležité věnovat se pravidelné prevenci, která plak ze zubů zavčas odstraní a tím i sníží riziko vzniku kazů. Nejčastěji plak vzniká právě mezi zuby, což je velmi opomíjené místo. Jen minimum lidí používá mezizubní kartáčky a výsledkem je velký počet kazů právě v těchto místech. Na Clinic+ se můžete objednat online přímo na webu kliniky, takže od vašeho ošetření vás dělí už jen pár kliků a také vytíženost lékařů.