A nezapomeňte se vybavit lepicí páskou


Stěhování na poslední chvíli – možná to znáte z vlastní zkušenosti, a pokud ne, pak vězte, že to bývá jedna z nejhorších akcí v životě. Provází ji stres, a to zejména proto, že je toho na vás příliš v krátkém čase, a lidský mozek nezvládá zpracovat tolik podnětů najednou. Ve stresu lidé panikaří a vydávají někdy taková rozhodnutí, že ostatní žasnou.

Přestěhovat se na poslední chvíli je vždy rozumnější si odpustit, ale někdy to skutečně nejde, protože jsme závislí na jiných okolnostech, například se bývalý pronajímatel bytu rozhodne byt prodat a požádat nás o urychlení přestěhování, anebo zdědíme po rodičích dům a chceme již co nejdříve bydlet ve vlastním.

lepicí páska

Součástí stěhovacího procesu je také balení věcí, a k tomu je zapotřebí říci vám pár slov:

Kartonové krabice – až budete poptávat kartonové krabice https://www.firmy.cz/detail/418948-krabice-praha-cakovice.html z obchodů, může se vám stát, že mnohé z nich budou poškozené, například popraskané nebo navlhlé. Do takových krabic raději nic nevkládejte a pořiďte si krabice nové, prodávají se ve specializovaných obchodech a investice do nich se vyplatí, protože vám z krabice nic nevypadne. A v případě těžších a dražších předmětů pak budete svého nevhodného přístupu litovat.

balení věcí před stěhováním

Noviny a časopisy – balit věci do novin a časopisů je pošetilost, protože tiskařská barva spolehlivě zničí váš textil, obuv, hračky a domácí potřeby. Vsaďte na docela obyčejnou bublinkovou fólii, do té zabalíte úplně všechno včetně skla, porcelánu a dalších, zejména křehkých věcí.

Lepicí páska – na černé lepicí pásce šíře 48 mm https://www.2pack.cz/lepici-pasky-2/barevne-a-potistene-lepici-pasky/cerna-lepici-paska-sire-48mm-delka-66m také nemá význam šetřit. Mějte ji v zásobě raději více, protože při stěhování na poslední chvíli se vám jí pak nebude dostávat, a čím zabalíte posledních pět krabic, když se za hodinu stěhujete, a nemáte čas nikde běhat po obchodech? Zásoba lepicí pásky se vám hodí i pro jiné účely, například pro balení balíčků odesílaných poštou nebo pro bytové dekorace.