Když se staví betonový plot, je zapotřebí mechanizace


Uvažujete o výstavbě oplocení z betonových dílců, které se skládají podobně, jako dětské stavebnice? Na instruktážních fotkách nebo videích na Internetu vypadá výstavba spíše jako hra, což je také samozřejmě pravda, ale musíte si uvědomit, že betonové ploty cena s montáží jsou položky, které mají svůj význam, a to z několika důvodů.

betonová zeď

Někdo musí vyhloubit otvory do země – kdo není zvyklý na fyzicky namáhavou práci, bude možná překvapen, jak náročné je vyhloubit otvory pro betonové sloupky. Každý z nich je hluboký cca 80 cm a půjde-li o plot, který bude obepínat celou zahradu, a bude zapotřebí zhotovit výkopy pro šedesát sloupků, bude to pro vás neúměrná dřina. Toto bývá nejnáročnější fází celé výstavby.

betonový plot

Zvedání desek do výšky – u výstavby betonových plotů se počítá s mechanizačními prostředky. Není v lidských silách v takovém rozsahu zvedat každou z desek do výšky nad dva metry (nad hlavu), protože jde o komponenty, jejichž hmotnost přesahuje i sedmdesát kilogramů. Proto je k této práci zapotřebí mechanizace, například kladkostroj nebo autojeřáb, a to může být pro amatérskou výstavbu problém, a hlavně další finanční investice.

Skladování materiálu – když si objednáte například přes e-shop stavební materiál na výstavbu betonového oplocení, bude to nesmírně snadné. Stačí jen přesně propočítat počet dílců a vhodit je do nákupního košíku. Po zaplacení vystavené faktury vám vše dle dohody doveze přepravní společnost. V tu chvíli však můžete být zaskočeni, protože kamion složí materiál na paletách před dům, a co s nimi uděláte vy, je váš problém. Bude pak zapotřebí ještě oslovit někoho s nakladačem či vysokozdvižným vozíkem, aby vám materiál převezl na plochu pozemku. Toto vše ovšem zajišťuje firma, která vám staví plot na klíč, počínaje vyměřením stavby, výkopem a zabetonováním sloupků a konče usazením tenkých panelů.