Párty stan pro každý typ rodinné a společenské oslavy

Některé vynálezy jsou natolik zajímavé, že i po mnoha letech od jejich objevení vás napadají využití, pro něž jste neměli dostatek příležitosti nebo pochopení. Jedním z nich může být i párty stan.

Poměrně často jsme takovéto stanové konstrukce vídali v některých filmech ze zámoří, kde se stanové plachty využívají pro různé společenské oslavy, uspořádané v exteriérech. Kupříkladu ve filmu Notting Hill se závěrečná svatba obou hlavních hrdinů Julie Roberts a Hugh Granta odehrává v krásném prostředí zahradní zeleně, a stany tu slouží i pro taneční zábavu. Pod jejich stříšky se pokládají stoly s občerstvením, anebo lze pod nimi posedět, pokud se venku rozprší, případně pokud je polední slunce příliš ostré.

venkovní oslava

Povědomí o párty stanech se šíří i v naší zemi. Rozpomínáme se na jejich existenci zejména ve chvíli, kdy máme příležitost využít volného prostranství a nabídnout zábavu pod širým nebem. A nemusí to být pouze svatba, může jít i o promoci, kulaté narozeniny, dětské oslavy narozenin a jmenin, zlaté či stříbrné svatby seniorů, a třeba i maturitní anebo abiturientské večírky.

společenská akce pod stanem

O výhodách stanových plachet zřejmě není nutné se příliš rozepisovat, většina z vás jistě chápe, že pogumovaná textilie velmi dobře odolává náporu UV záření, prachu, dešti nebo dokonce sněhu, a je-li stan postaven a zajištěn důkladně proti pohybu, může si poradit i se silnějším větrem. Stan také vnímáme podvědomě jako bezpečnou bariéru, máme střechu nad hlavou, a to nám připomíná lidské příbytky, kde jsme chráněni vůči povětrnostním vlivům.

Na co bychom však neměli zapomenout, je možnost stan si pouze na dočasnou dobu pronajmout v půjčovně párty stanů. Pronájem párty stanů je výhodný pro každého, kdo stan potřebuje jen jednou za čas, například jednou za pět let pro rodinnou oslavu. Výhodné je vypůjčit si konstrukci bílé či krémové barvy, protože čím světlejší plachta, tím více odráží světla a opticky zvětšuje okolní prostor. Tmavé barvy mohou působit příliš stísněně a depresivně.