Proč mít doma terasu?


Starší generace lidí měly zahradu především jako zdroj obživy. Neměli na výběr, protože neměli možnost přijít do obchodu a vybrat si na co měli zrovna chuť. Museli si proto sami pěstovat nejrůznější ovoce a zeleninu, ale také květiny pro potěchu oka. Vrcholem odpočinkové zóny v zahradách našich babiček tak byla lavička, kde si mohli lidé sednout po namáhavé práci v zahradě. Nebylo běžné že se do zahrady chodilo jíst, tak jak jsou mnozí lidé zvyklí dnes. Jedlo se doma a nikoho by tenkrát ani nenapadlo že si mohou vychutnat oběd nebo odpolední kávu ve stínu uprostřed své opečovávané zahrady.

dům pergola

Jak se měnila nabídka v obchodech a cenová dostupnost jídla, odpadávala povinnost a nutnost pěstování domácí zeleniny. Lidé začali zahrady brát více jako prostor pro pobyt venku. Pomocí pergoly nebo terasy si zvětšili obývací pokoj až do zahrady, a mohli si tak užívat některé své oblíbené aktivity na čerstvém vzduchu. Když člověk nemá čas jít na procházku, ocení alespoň možnost chvilku pobýt na čerstvé vzduchu. Pokud máte zahradu u domu, určitě zvažujete stavbu terasy, pergoly nebo třeba dřevěného přístřešku na auto.

šroub vrut

Všechny tyto dřevěné konstrukce si většina středně zručných lidí dokáže udělat sama. Je k tomu potřeba trocha nářadí, odhodlání a materiál. Nejlepší je kupovat nařezané dřevo na pile kde je nejlevnější. Kromě toho budete také potřebovat terasové vruty nerez Quadrofixing.cz, které vám usnadní montáž a také udrží všechny součásti pevně pohromadě.

Mnohé firmy nabízí stavbu terasy nebo pergoly na klíč, ale na montáži není noc těžkého. Dají se dokonce koupit hotové stavebnice, kde najdete všechno potřebné pro vaši práci. Stavebnice obsahují i návod, pomocí kterého budete přesně vědět co kam patří a jak to máte přidělat. Letošní léto už můžete trávit pod pergolou nebo terasou a můžete si vychutnávat krásné chvíle s rodinou.