Kdy nechat uklízet kanceláře úklidovou firmou


Kdo provozuje firmu s převahou kancelářských profesí, bude s velkou pravděpodobností řešit i úklid těchto prostor. Nemůžete ponechat kancelářské stoly, okenní parapety, podlahu a společenské prostory včetně toalety, kuchyňky odpočinkové místnosti, jednacího sálu, školicích místností, chodeb a vestibulů napospas běžným provozním nečistotám, za půl roku by se kanceláře staly natolik znečištěné, že by to odrazovalo od kontaktu s prostředím nejen firemní zákazníky a spolupracující firmy, ale i samotné zaměstnance.

úklid kanceláří

Otázkou je, jakou úklidovou firmu oslovit, a jak úklid koncipovat. Bude vás zajímat nejen úklid kanceláří ceník, ale také provozní doba úklidové firmy, respektive vzájemná dohoda na optimální hodině úklidu. Kdo z vás někdy pracoval v kanceláři a zažil ještě dobu socialismu anebo devadesátá léta, možná si vybaví, že tehdy bývalo zvykem provozovat ranní úklid mezi pátou a sedmou hodinou ranní. Úklidoví pracovníci zvládli dát do pořádku kanceláře ještě před tím, než tam nastoupili zaměstnanci. Bylo to výhodné v tom, že si tu lidé navzájem nepřekáželi a nebrzdili se v pracovním výkonu.

V současné době je řada úklidových firem přístupná i dohodě provádět úklid ve večerních hodinách. Tento postup má některé zajímavé výhody.

úklidové prostředky

Nikde není nic mokrého – představte si, že pár minut před vámi odešla úklidová firma, která umývala podlahu ve vestibulu. Sice označila prostor varovnou tabulkou, že je podlaha ještě mokrá, ale ne každý je tak bdělý, že si tabulky všimne. Pády na kluzké podlaze na toaletách nebo na spoře osvětlených chodbách mohou být zdrojem nebezpečného úrazu. Úklid provedený večer toto vůbec řešit nemusí.

Necítíte odér čisticích prostředků – zejména úklid toalet, kuchyňky, umývárny a dalších prostor, kde se připravují pokrmy nebo se provádí hygiena, se vyznačuje tím, že se tu využívají čistidla na bázi chlóru, anorganických louhů či kyselin. Toto je poměrně nepříjemné pro zaměstnance v kancelářích, kteří přichází do zaměstnání krátce po opuštění prostor úklidovou firmou. Jestliže se ale provede úklid večer, do rána zápach vyvane.