Pohodlí na vozíku


Znáte některé lidi, kteří jsou třeba například postižení a potřebují opravdu kvalitní invalidní vozík? Pokud ano, tak určitě budete vědět, že takoví lidé potřebují mít na invalidním vozíku hlavně veliké pohodlí. Například já si opravdu nedokáži představit, kdybych já potom byla na invalidním vozíku a musela bych potom mít takové nepohodlí, že by mně všechno tlačilo. Řeknu vám, že když potom jste na invalidním vozíku a všechno vás tlačí, tak také potom můžete mít otlačeniny anebo takové takzvané proleženiny. A proleženiny opravdu hodně bolí. Před pěti lety jsem půl roku pracovala v jednom Seniorcentru a řeknu vám, že když je tam lidé opravdu špatně starají o své svěřence, tak potom lidé mohou trpět ošklivé dekubity. Víte, co to jsou dekubity?

Také mám kamarádku, která je na vozíku.

Jsou to proleženiny a je to opravdu bolestivé zranění, kdy vám tam vlastně odumírá. Vlastně máte otisky, takové otlaky a strašně to bolí a může to nekritizovat a velice to potom zapáchá. Zapáchá to až v tom konečném stádiu, proto je nejlepší, když třeba pořídíte nějaké sedačky na míru do invalidního vozíku. Sedáky na míru seženete samozřejmě online na internetu, ale pokud chcete, tak samozřejmě i v klasickém obchodě anebo také se můžete zeptat v lékárně, jestli nemají sedáky na míru.

Lidé na vozíčku chtějí mít pohodlí.

Nejlepší ale je, když právě váš invalidní vozík změříte a potom ve firmě dáte všechny vaše rozměry. A firma právě vám udělá pak sedáky na míru. Já sama za sebe doporučuji, abyste třeba měli alespoň dva sedáky na míru, když se jeden sedák na míru ušpiní, tak samozřejmě potom můžete použít druhý, aniž byste čekali třeba na to, až se první sedák se vypere. Je to opravdu hodně praktické, když jich máte více, protože takhle alespoň budete mít jistotu, že když se některý poškodí anebo rozbije, že máte v záloze ještě další? A jaké barvy nebo materiály máte rádi vy?