Revize elektro se neprovádí kvůli byrokratickému aparátu


Lidé, kteří pamatují socialismus, si možná občas postesknou, jaký tehdy panoval byrokratický systém, a že domluva s úředníky v různých oblastech života byla někdy nad naše síly. Doba se sice posunula o nějakých pětatřicet let, ale s byrokratickými postupy se dnes setkáte také, i když to může mít jiný název a jde o zcela jiné osoby. Byrokraté mnohdy vydávají nařízení nesmyslná nebo dokonce protichůdná a kontraproduktivní a zaměřují pozornost na to, na co nemusí, a to, co je třeba, jim unikne.

prodlužovací šňůra

Možná vás napadne, že i revize elektro https://revize-elektro-revtech.cz/ bude zbytečná, a že jde o pouhou „buzeraci“, ovšem zrovna toto není vhodný byrokratický příklad. Naopak lze docela snadno prokázat, jaký význam má odhalení nebezpečných momentů, s nimiž jste ani nepočítali.

elektrické zásuvky

Zásuvky jako zdroj požáru – elektrická zásuvka je jedno z nejnebezpečnějších míst v domě. V první řadě tam, kde se vyskytují malé děti, by měly být zásuvky zaslepené ochrannou zátkou. A za druhé vás tu může překvapit povolený kontakt vodiče ve šroubu a za třetí přetížený zásuvkový okruh. Přetížit zásuvku je velmi snadné, zapojíte do ní několik velkoodběrových spotřebičů najednou a jejich příkon se přiblíží ke hranici svého maxima, kdy již zareaguje ochranný jistič, ale pokud je tento příkon trvalý a dlouhodobý, kabely a svorky budou v zásuvce přehřívány a mohou se zkratovat nebo tu vznikne elektrický oblouk, který zažehne ohnisko požáru.

Zkontrolujte přívodní šňůry – zásuvky ve zdi mohou být sice nebezpečné, ale pokud tu dojde ke zkratu a není v blízkosti nic hořlavého, můžete plamen snadno uhasit. Mnohem horší jsou ovšem poškozené přívodní a prodlužovací šňůry. Vede v nich stejné napětí, jako je v zásuvce, a šňůra položená na koberci, pod pohovkou, v blízkosti závěsu a záclony, dřevěného obkladu a dalších hořlavin promění váš byt v mžiku v hořící ruinu. Šňůry jsou nebezpečné i při doteku holou rukou nebo bosou nohou, proto se vyplácí nechat je v rámci revize důkladně prověřit.