Zase ty Hypotéky


Hypotéka je vlastně druh dlouhodobého úvěru. Čerpá se především na stavbu či koupi nemovitosti ale musíte brát ohled, že když zvážíte hypotéku musíte také zvážit i předem stanovené zástavní právo na danou nemovitost. Pokud chcete danou hypotéku získat musíte doložit veškeré vaše příjmy a výdaje stejně jako u normálních půjček či jiných finančních pomocí. A také stejně jako u ostatních půjček či úvěrů i o hypotéku si můžete zažádat pouze poté co dovršíte věku osmnácti let. Dříve jste se mohli setkat i s pojmem 100% hypotéka. Šlo o hypotéku bez jakékoliv zástavy nemovitosti či jiného majetku. Ovšem v dnešní době už se s takovými hypotékami setkáte velmi zřídka, a to jen z toho důvodu že tento typ hypoték skoro všechny ověřené společnosti zrušili. U stoprocentních hypoték to většinou probíhalo tak že jste v některých případech nemuseli mít určitou finanční rezervu abyste takovou hypotéku získali. V případě že byste neměli vlastní finanční rezervu a chtěli žádat o hypotéku máte dvě možnosti

peníze

  1. Vzít si úvěr který by pokryl kupní cenu na nemovitost kterou následně zavedete do zástavy a zajistí vám potřebnou finanční rezervu.
  2. Našetříte si nejdřív nějaké ty peníze a díky tomu se i vyvarujete dalšímu a nekonečnému splácení.

vklad

Ale i v případě že nemáte finance a nechcete si brát úvěr je tu pro vás jedna možnost, jak si zařídit vlastní bydlení a následně i hypotéku. Bohužel se tato varianta neobejde bez jednoho velkého ALE. A tím máme na mysli, že pokud se rozhodnete pro tuto variantu budete potřebovat pomoc minimálně jedné další osoby, a to z toho důvodu že musíte mít k dispozici alespoň dvě nemovitosti které poskytnete k zástavě. První nemovitostí by měla být vaše nemovitost a tou druhou bývá nejčastěji nemovitost (byt či dům) rodičů či jakékoliv jiné osoby. Pamatujte si však že druhá nemovitost nesmí být za žádnou cenu již zatížená hypotékou. Jakmile budete mít obě nemovitosti k dispozici daná banka si sečte hodnotu obou nemovitostí a následně se můžete setkat i s tím že budete mít nárok na výší hypotéku, než jste původně zamýšleli. Pamatujte si však že před jakýmkoliv takovým úkonem je lepší vše prodiskutovat s vaším bankéřem či jakýmkoliv jiným finanční poradce a také si ověřte danou společnost abyste nenaletěli nějakému podvodníkovy.