Využijte balkon naplno

Prostor k dobru

Častým požadavkem zájemců o byt je vlastní balkon. Musíme sice počítat s tím, že tato část bydlení zvyšuje nájem či pořizovací cenu bytu při jeho nákupu, ale rozhodně dává smysl. Když si chceme třeba o víkendu odpočinout, tak si uvaříme kafé a za hezkého počasí nám stačí vyjít právě do tohoto prostoru, protože jsme na čerstvém vzduchu.

posezení na balkonu

Navíc zde můžeme sušit prádlo, což je pohodlnější než ho tahat někam do prádelny. Co se týče vybavení, tak můžeme začít natažením prádelních šňůr. Na nich bude prádlo dále od sebe, takže nám uschne lépe než na sušáku. Kromě domácích prací je to však ideální prostor pro odpočinek, takže si můžeme pořídit židle se stolečkem. Záleží také na konstrukci balkonu, protože ze tří stran zděný a zepředu zasklený umožní používání i za chladnějšího počasí. Přes sezónu zde můžeme dokonce pěstovat vlastní rostliny a mít tak přísun zdravé zeleniny či pokojové rostliny.

Bezpečnost

Tyto prostory jsou i v patrech umístěných vysoko nad zemí, a proto je zde riziko pádu, které by mohlo skončit fatálně. Ještě více jsou ohroženi třeba děti, protože ty rády objevují svět a bez dozoru se dostanou kdekam. Abychom tedy zajistili bezpečnost, tak potřebujeme bytelné zábradlí s vhodnými rozměry. Rozhodují je třeba i šířka mezi jednotlivými částmi, aby se mezi nimi neprotáhl pes či dítě.

žena na balkonu

Pro zábradlí existují i jisté normy, takže často ani tyto věci řešit nemusíme. Vzhledem k tomu, že zábradlí je dost velká konstrukce, tak může působit industriálním dojmem a k našemu bydlení se nemusí designově hodit. Při koupi zábradlí na balkon je tedy potřeba hledět i na vzhled. Naše požadavky může splňovat nerezová konstrukce, která vypadá hezky, a hlavně je odolná, proto splňuje požadavky k tomuto využití. Navíc na ní můžou být skleněné tabule a tím zajistíme i velmi dobrou bezpečnost.